لوگو

آتش گرفتن کعبه ( 4 بار آتش سوزی )

آتش گرفتن کعبه
آتش گرفتن کعبه: اکثر مردم جهان خانه ی کعبه را به عنوان قبله ی اصلی مسلمان ها می دانند که در سفر حج تمامی مسلمان ها برای طواف خانه ی خدا در هر کشوری که زندگی کنند به مکه سفر می کنند. البته جالب است بدانید که کعبه نه تنها در میان مسلمان ها بلکه در میان دیگر اقوام نیز از احترام ویژه ای برخوردار است زیرا غیر مسلمان ها نیز بر این باور هستند که کعبه انرژی مثبت بسیار زیادی دارد. شما نیز اگر قصد سفر به خانه ی خدا را دارید میتوانید با خرید فیش حج به این سفر معنوی بروید همچنین قبل از تهیه ی فیش میتوانید استعلام فیش حج را نیز بگیرید.

آتش گرفتن کعبه

اولین بار: در تاریخ آمده است که خانه ی خدا 4 بار به صورت کلی ویران و دوباره بنا شده است که مرتبه ی اول این ویرانی ها در سده ی اول هجری اتفاق افتاده است و که جنگی بین عبدلله زبیر که فرماندار آن زمان شهر مکه نیز بوده است و امویان صورت می گیرد که یزد دستور حمله به کعبه را می دهد و این دستور منجرب آتش گرفتن کعبه شده است.

دومین بار: دومین باری که کعبه ویران گشته است در زمانی اتفاق افتاد که خانه ی کعبه توسط منجنیق های سپاهیان حجاج بن یوسف ویران شده است.

سومین بار: در 930 میلادی قوم های وحشی برای انتقام گرفتن از شیعیان اسماعیلی به کعبه حمله کرده و چاه زمزم را با خون حجاج بی گناه پر کرده اند.

چهارمین بار: چهارمین باری که خانه ی خدا ویران شد برمی گردد به زمانی که سیل بزرگی در سال 1629 رخ داد اما بعد از سیل سلطان مراد چهار از نو خانه ی خدا را با سنگ های گرانیتی بنا کرد.

صحنه ی آتش گرفتن کعبه در سریال مختارنامه در بار اول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لوگو سفید

سایت فیش مکه یکی از معتبرترین جاهایی است که شما میتوانید با خیال راحت فیش حج خود را خرید و فروش کرده و آگهی های خود را به طور رایگان در آن ثبت نمایید. سادتان باشد که شما بعد از مشاوره و تماس با ما به طور کامل راهنمایی شده و با قیمت مناسب برای هر دو طرف میتوانید فیش حج عمره و تمتع خود را بخرید و یا بفروشید.

لینک های مفید

ارتباط با ما

نماد ها و عتبارات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به فیش مکه می باشد.

طراحی و سئو توسط آژانس دیجیتال مارکتینگ وبتانیک