جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
لوگو

حج قبل از اسلام

حج قبل از اسلام

حج قبل از اسلام چگونه بوده است؟ قبل از این که به این سوال پاسخ بدهیم باید ابتدا بررسی کنیم که ” حج چیست و حاجی کیست؟ ” در فلسفه ی حج این گونه آمده است که حج دارای دو بخش باطنی و ظاهری می باشد کخ بخش ظاهری همان طواف و اعمالی است که حجاج انجام می دهند اما بخش باطنی حج درواقع یعنی رسیدن انسان به توحید و خداپرستی که ائمه توصیه کرده اند قبل از حج حتما افراد دل های خود را از هر آنچه غیر از خدا است پاک کنند و سپس به طواف خانه ی خدا بروند. در ادامه به موضوع حج قبل از اسلام به صورت کامل خواهیم پرداخت.

 

حج قبل از اسلام

در برخی از روایات آمده است که پیش از اسلام نیز حج وجود داشته است و برخی از پیامبران و مردم عادی نیز به طواف خانه ی خدا می رفتند حتی برخی از مشرکان نیز به طواف خانه ی خدا می رفتند با این تفاوت که هرکدام سنت های خاص خود را انجام می دادند که برخی از این سنت ها را دین اسلام تایید نکرده است. برای مثال: برخی عریان به طواف خانه ی خدا می پرداختند یا برخی حج قبل از اسلام را در روز های دیگری برگزار می کردند. یهودیان نیز قبل از اسلام و تا زمانی که معبد سلیمان وجود داشت موظف بودن به این معبد بروند و مراسمات خود را در آن جا برگزار کنند.

باید خاطر نشان کنیم که حج قبل از اسلام این گونه بود که برخی از اعراب جاهلی حج را به گونه ای از بت پرستی تبدیل کرده بودند و به غیر از خانه ی خدا خانه های دیگری را نیز طواف می کردند و فقط کعبه به دلیل این که بت های بیشتر را داشت مورد توجه ی اعراب جاهلی قرار گرفته بود.

 

تفاوت های حج جاهلیت و حج اسلامی

در حج اسلامی برخی از عادات و رسم های حج جاهلی منع و منسخ گردید که عبارتند از:

  • حج با دست های بسته ممنوع شد.
  • افراد برهنه خدای خدا را طواف نکند.
  • مشرک ها خانه ی خدا را طواف نکنند.
  • فقط افراد با ایمان وارد خانه ی خدا بشوند.
  • وقوف در عرفه برای همه ی مسلمان ها واجب شد.
  • خوردن برخی چیزها همچون گوشت و شیر را حرام میدانستند.
  • هنگام طواف ، دست کسی که طواف میکرد را با طناب می بستند.
  • آنها بعد از اتمام مراسم حج به جای آنکه خدا را یاد کنند ، مدام پدرشان را یاد کرده و فخر میفروختند.

 

کلام آخر

ما در این مقاله از سایت فیش مکه سعر کردیم بهصورت کامل برای شما حج قبل از اسلام را توضیح بدهیم و تفاوت های بین حج اسلامی و حج در زما جاهلیت را توضیح بدهیم. شما نیز برای رفتن به حج میتوانید از مشاورین ما استعلام فیش حج را پرسیده و با خریداری فیش حج به این سفر زیاری مشرف بشوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لوگو سفید

سایت فیش مکه یکی از معتبرترین جاهایی است که شما میتوانید با خیال راحت فیش حج خود را خرید و فروش کرده و آگهی های خود را به طور رایگان در آن ثبت نمایید. سادتان باشد که شما بعد از مشاوره و تماس با ما به طور کامل راهنمایی شده و با قیمت مناسب برای هر دو طرف میتوانید فیش حج عمره و تمتع خود را بخرید و یا بفروشید.

لینک های مفید

ارتباط با ما

نماد ها و عتبارات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به فیش مکه می باشد.

طراحی و سئو توسط گروه دیجیتال مارکتینگ وبتانیک